كاظم داشی

دردالان این قلعه كه به جاده 6متری مكعبی شكل برمی خوریم كه به طول 200 متر عمق به دریا منتهی شده و یكباره مسدود می شود و روی همین جاده 6 متری به دستور كاظم خان پل انداخته بودند . 

در كاظم داشی، در زمان قدیم قراولخانه ای محكم درست كرده بودند و درب قراولخانه را در وسط دو پایه سنگی از مرمر سفید قرار داده بودند و روی یكی از پایه های مرمری مزبور عبارت : (ابونصر حسین بهادر خان حكمران ...) و روی پایه دیگر نیز : عبارت الضفر علی الله السلطان الاعظم المطاع الحسین ... را با خط زیبای نسخ حك كرده بودند. 

در قلعه مزبور چاهی وجود دارد كه در قله كوه واقع شده و عرض آن 5/2 متر وطول آن 5/2 و عمق آن در 7 و 8 متری طوری تسطیح كرده بودند كه در مواقع بارش باران و برف آب لازم در آن جمع گردد. 

در سمت غربی كوه غاری به شكل گنبد حمامهای قدیم كه در وسط آن از سنگ كنده شده (حجاری شده) وآب زلال قطره قطره در وسط طاق آن چكیده و در حوظ داخل آن وارد می گردد . 


كاظم خان در این قلعه ساختمانی دوطبقه ساخته و خود و خانواده اش در آنجا مقیم گشته و در این قلعه آهنگری - تعمیرگاه قایق سازی دایر كرده و به ساختن توپ سرپر و باروت وفشنگ و غیره می پرداختند . 

از این قلعه در زمان وجناءبن رواد و محمد بعیث (در زمان خلفای عباسی) بصورت دژ محكم استفاده می شد.

 

       

 

{google_map}38.144929,45.179079{/google_map}

 

 

پرواز ارومیه - وان برقرار شد

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
پرواز ارومیه - وان برقرار شد
 
پرواز در مسیر ارومیه به وان ترکیه توسط شرکت هواپیمایی بوراجت برقرار شد.
به‌گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) پرواز در مسیر ارومیه - وان روزهای جمعه و دوشنبه هر هفته ساعت 8:00 با استفاده از هواپیمای ATR 7250 انجام خواهد شد.
 
کمال پرهیزکار - مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌غربی - گفت: هواپیمای مذکور مدل سال 2011 و جزء جدیدترین مدل‌ها برای پرواز بوده و ظرفیت جابه‌جایی 68 نفر را دارد.
پرهیزکار با اشاره به ظرفیت‌های خوب گردشگری آذربایجان‌غربی اظهار امیدواری کرد بستر مناسبی برای جذب مسافر به این منطقه فراهم شود و گردشگری استان آذربایجان غربی توسعه یابد.
دیزج‌نژاد - معاون برنامه‌ریزی استانداری آذربایجان غربی - راه‌اندازی این پرواز را گامی موثر برای توسعه و تعمیق تعاملات فیمابین عنوان و اظهار کرد: برقراری این پرواز علاوه بر کاهش هزینه‌ها، تسهیل سفر و توسعه گردشگری، نقش موثری در گسترش همکاری‌های تجاری و فرهنگی طرفین خواهد داشت.
سرویس: اقتصادي
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۱