تغيرات طول شب و روز در عرض سال در اروميه

هر چه از خط استوا كه حدودا طول شب و روز يكسان می باشد و به طرف شمال دورتر می شويم زاويه تابش آفتاب كمتر و كمتر مى شود تا اين كه به عرض جغرافيا يى ٦٦,٣٣ درجه مى رسيم.  در اواخر بهار افرادی که ساکن اين حد جغرافيا يى هستند روزى را بدون شب سپرى مى كنند و در اواخر پاييز ( چله گجسه ) شب يلدا شبى بدون روز را تجربه مى كنند (یعنی تما مى ٢٤ ساعت تاريك و شب است).

اين نكته از عرض جغرافیایی را دايره قطبى ناميده مى نامند.

قرينه اين پديده در نيم كره جنوبى وجود دارد ولی با اختلاف زمانى نيم سال. يعنى وقتى كه در شمال فصل زمستان باشد در جنوب تابستان است.

مختصات جغرافيايى اروميه ( فلكه به نام مركز شهر ) به عرض ٣٧,٣٣ درجه شمالی می باشد و منحنی زیر تغييرات طول شبانه روز در عرض سال نسبت به اين نکته را نشان می د هد.

 

 

 

Urmia-sun-set-rise 

 

بدين صورت بلندترين روز در اوايل تير ماه كه حدود ١٤ ساعت و ٥٠ دقيقه و كوتاه ترين روز حدود ٩ ساعت ٣٠ دقيقه مى باشد.

 

 ناگفته نماند كه چون طول يك سال شمسی ٣٦٥ روز و چند ساعت و دقيقه و ثانيه مى باشد كه سبب سال كبيسه از هر 4 مى شود.

در نتيجه باعث مى شود كه بلندترين روز سال دقيقا به اول تير ماه و كوتاه ترين روز به آخرين روز اذر ماه نيفتند و نوسانات چند روزه داشته باشند.

 

ارسال از: شمس ( آذر ١٩٩٠)

 

 

 

 

شركت اروم تريلر

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
حضور شما را در سايت اينترنتي شركت اروم تريلر (سهامي خاص) گرامي ميداريم.
شركت توليدي اروم تريلر ( اروم صنعت سامان) در سال 1372 طي پروانه بهره برداري شماره 11022700 وزارت صنايع و معادن در زميني به مساحت 20000 متر مربع در استان آذربايجانغربي شهرستان اروميه تاسيس گرديد و در سال 1378 فعاليت خود را با استفاده از تجربيات متخصصين اين صنعت و با حضور 60 نفر پرسنل فني و اداري آغاز و اقدام به توليد انواع تريلر طبق استاندارد اتحاديه اروپا نمود.
 
اين شركت در حال حاضر با بيش از 15 سال سابقه فعاليت در زمينه توليد و ساخت انواع تريلر اعم از كانتينر چادری ، کفی ، کانتینر بر ، کمپرسی ، تانکر ، کفی بغلدار و انواع اتاق بار مطابق با تکنولوژی روز اروپا توانایی خود را در معرض دید همگان قرار داده است.
هم اکنون این شركت به
مركزيت شهرستان اروميه در زميني به مساحت 33000 متر مربع که دارای 16000 متر مربع فضای داخل سالنهای تولید ،2500 متر مربع ساختمان اداری مهندسی و 4500متر مربع انبار قطعات سبک و سنگین و 10000 متر مربع شامل محوطه و پارکینگ و با حضور 120 نفر پرسنل فنی و اداری فعالیت می نماید.
شركت اروم تریلر پس از دستيابي به اهدافي كه سالها به دنبال آن بوده است توانسته حضوري فعال در بخش حمل و نقل جاده اي كشور داشته باشد كه با داشتن تجربيات قبلي و با استفاده از مهندسين خبره و كارگران فني و متخصص براي ساخت محصولات خود از آخرين متد و استاندارد هاي روز اروپا تبعيت نموده و تلاش مي نمايد در مسير رقابت سالم با ساير سازندگان مطرح دنیا قرار گیرد.
 
هم اکنون این موضوع با توجه به تعداد متقاضیان خرید محصولات شرکت که روز به روز در حال توسعه می باشد به اثبات رسیده و باعث افتخار شرکت است که در تولید محصولات خود از آخرین تکنولوژی و تجهیزات شرکت های مطرح اروپا از جمله : SAF, BPW, JOST , WABCO , KNORR , DAIMLER CHRISLER , ASPOEK , UPM , VERSUS و ... استفاده می نماید و با داشتن مجوز های رسمی از وزارت صنایع و معادن – سازمان استاندارد و سازمان حمل و نقل پایانه ها بعنوان یکی از تولید کنندگان مطرح کشور و منطقه می باشد که علاوه بر سهم قابل توجه ناوگان حمل و نقل جاده ای کشور به بازارهای کشورهای منطقه از جمله:عراق ، دبی ، قزاقستان ، ازبکستان ، افغانستان و آذربایجان دست یابد.
 
در پایان شایان ذکر است محصولات تولیدی این شرکت مطابق با سفارش مشتریان بوده و دارای یک سال گارانتی و پنج سال خدمات پس از فروش می باشد.